Itálie

Už v školních lavicích se učíme o římské říši, v dějinách to není poslední zmínka o dnešní Itálii. Nemohu tu psát že Itálie byla v minulosti u všeho důležitého. Protože Itálie jak ji dnes známe vznikla až v roce 1861. Itálie má 301 338 km² a 60 115 625 obyvatel. Hlavní město Itálie je Řím (2 774 000 obyvatel) druhé největší město je Miláno (1 256 000 obyvatel). Ale na této stránce jsem neměl v plánu Vás poučovat o historii nebo zeměpisu Itálie, chci zde zmínit krásná turistické místa, které stojí za povšimnutí.

 
Pokud máte rádi přírodu, pořádne kopce, tak určitě musíte navštívit Dolomity na severu Itálie, těm se věnují tyto stránky, takže stačí číst dál. Krásy Dolomit můžete obdivovat jak v létě, tak v zimě. Kromě přírody 
 
Pokud máte rádi malebnou krajinu, krásné historické města a městečka, tak pouvažujte o cestě do Toskánska. Kdo by neznal Florencii a šikmou věž v Pise. Ale o těchto dvou turistických megaatrakcích návštěva Toskánska není. Těžko se dá napsat do pár řádků, co vše můžete v Toskánsku vidět, proto pokud chcete vědět něco víc o Toskánsku, doporučuji Vám navštívit mého další průvodce tentokrát o Toskánsku.
 
V minulosti byla Itálie rozdělena na mnoho států, království, městských republik. Kdo by neznal Benátky, nebo Řím, popřípadě Florencii. Jak už to v různých průvodcích bývá, všude je krásně. Ale z vlastní zkušenosti mohu říci že průvodci o kráse Benátek opravdu nelžou.
 
Itálie to nejsou jen hory, památky, historie, dobrá kuchyně, víno, ale je to i moře. Itálie je poloostrov a velmi vhodné podnebí pro to, aby jste si na plážích u moře mohli užívat dovolenou u moře.
 
Pár dalších míst, které by jste měli v Itálii navštívit. 
Assisi, Sienu, San Gimignano a mnoho dalších krásných míst.