Ubytování Commezzadura

Není to tak dávno, kdy byl zájem lyžařů o ubytování v Commezzadura skoro nulový. Důvod byl, ten že k nástupním stanicím do lyžařského střediska Marilleva - Folgarida to bylo z Commezzadury dál než ze samotné Marillevy, Folgaridy či Mezzana. Ale to se změnilo v roce 2007, kdy byla sprovozněna třetí nástupní stanice pro lyžařský areál Marilleva - Folgarida. A díky tomu oblíbenost Commezzadura roste rok od roku. Jedna se zajímavých nabídek co se týče ubytováni je možnost ubytovat se přímo na kopci uprostřed ski areálu v moderním hotelu Solander Rifugio. Ale prvně se podívejme na samotnou Commezzaduru.

lanovka z Commezadura

O městečku Commezzadura

Městečko Commezzadura sa nachází v střední částí údolí Val di Sole. A tvoří jí pět osad. V minulosti se v této obci živili převážně chovem dobytku a těžením dřeva to se v posledních letech hodně změnilo. Commezzadura je střediskem letních i zimních sportů. Díky vlakového spojení (Dolomiti express), z kterého lyžaři přejdou přímo na nástupní lanovku do ski areálu Marilleva - Folgarida. Což je v Itálii unikád a díky tomu je Commezzadura stále víc oblíbenější. Lanovka byla sprovozněna v roce 2007 a její přítomnost jde znát v rostoucím počtu ubytovacích kapacit v Commezzaduře.

Letovisko Daolasa Commezzadura je známa hlavně mezi fanoušky horských kol. V roce 2008 se tu konalo mistrovství světa v horských kolech.  Těch závodů se zde organizovalo víc a již v roce 2016 zde proběhne Mistrovství světa MTB ve sjezdu z kopce a čtyř - crossu.

Více informací o tomto městečku si můžete přečíst na stránkách městečka.

Počasí v Commezadura

Na předpověď počasí se můžete podívat zde.

Fotogalerie z Commezadura

Podívejte se na fotky z Commezadura a jeho okolí. Já jsem Commezadurem jen projížděl, takže mám fotku jen hotelu na svahu. Pěknou fotogalerii naleznete na stránkách obce zde.

Ubytování v Commezadura

Apartmány v Commezadura

RTA Alpin Dolomites

Nová apartmánová residence, která je nově otevřena pro zimní sezónu 2015/2016. Residence je v centru městečka Commezadura. Celá rezidence je moderně a kvalitně zařízena. K lanovce budete muset dojíždět skibusem, protože nástupní lanovka je od apartmánu vzdálená 1,5 km. V celém apartmánovém komplexu je dostupné Wi-Fi, parkování na soukromém parkovišti u residence ...

Hotely v Commezadura

Solander Rifugio

Tento nový hotel není v blízkosti centra Commezzadury, ale svou polohou spadá do katastru Commezzadury. Nachází se na kopci přímo uprostřed skiareálu Marilleva - Folgarida. Tzn. pokud chcete lyžovat kolem svého ubytování, pak potom se ubytujte v tomto hotelu. Nevýhoda může být ta, že k hotelu se dostanete jen díky kabinkové lanovky, který začíná v Commezzaduře a končí přímo u hotelu. Tzn. věci z auta do hotelu se budou hůř přenášet, protože si je budete muset vyvést lanovkou, ale jinak bude mít toto ubytování napopsatelné kouzlo.

hotel Solander Rifugio

Další hotely v Commezadura

Commezadura je i mnoho dalších hotelů, které nabízejí dobré ubytování s různými službami. Já se zde nebudu rozepisovat a raději Vás přímo odkáži na cestovní kancelář, která se ubytováním v Itálii zabývá a má nejlěpší nabídku. V její nabídce naleznete již výše zmiňované apartmány a hotel tak i další hotely v Commezaduře. U většiny budete muset k spodní lanovce dojíždět Ski busem.

Velkou nabídku ubytování v Commzadura naleznete ZDE

Fotogalerie Commezzadura

hotel Solander Rifugio
hotel Solander Rifugio
lanovka z Commezadura
lanovka z Commezadura